Old boys Oldřichovice - PZKO

Datum konání akce

Historie tohoto tradičního utkání:

V 60.-tých a 70.tých létech minulého století bylo oldřichovickou tradicí prvomájové utkání PZKO vs Svazarm.

Zápas se odehrával na bývalém hřišti na Tyrské (dnešní plocha za obchodním domem Oceán). Na zápas se hráči i diváci scházeli z celé obce po hlavní cestě (Tyrské). Utkání, které sledovalo i přes 200 diváků, bylo doprovázeno občerstvením a reprodukovanou hudbou. Sa střeše nízké sociální budovy fotbalového oddílu TJ Tesla Oldřichovice byla instalována ozvučovací technika, kterou využívali dva reportéři (zástupci obou soupeřů) pro dvoujazyčné komontování průběhu utkání. A protože šlo o sud piva, byla utkání sportovně nažhavená a kořenšná vtipným komentářem.

V roce 1984 musel oddíl kopané po 30-ti létech opustit svoje hřiště, na kterém rál od roku 1954. Odstěhoval se na škvárové hřiště na Lesní (dnešní umělka Fotbalu Třinec) a tradiční zápasy PZKO vs Svazarm skončily.

Občerstvení zajištěno.

Oldboys Oldřichovice - PZKO 2022